Яндекс, Мейл.ру, ВКонтакте - ці російські сайти ще з весни 2017 року заблоковані в України. Проте їх і досі «відкривають» українці, а VK входять у 25 найпопулярніших за відвідуваністю порталів України. Чому так відбувається досліджував учень НВК №30 «ЕКОНАД» Юсуп Бучаєв. Для Малої академії наук він написав роботу про те, чому українці користуються забороненими сторінками та чи може Україна стати центром європейсько-азіатського інтернет-трафіку.
- Для мене було важливо щоб робота була цікава й корисна не лише мені, а й суспільству. Спочатку я проаналізував український сегмент інтернету, але потім зрозумів, щоб дослідження було вагомішим, то потрібно взяти ще одну країну для порівняння. Обрав нашого західного сусіда – Польщу, - розповів в інтервʼю для газети «Вечірній Київ» учень.
Інтернет сьогодні заполонив усі сфери діяльності людини. Щодня кількість користувачів зростає, збільшується кількість запитів у пошукових системах, активніше використовуються веб-технології. Учень НВК досліджував вподобання користувачів для оптимізації використання та аналізу веб-технологій:
- В України дуже вигідне географічне положення щодо всесвітньої павутини. Якби у країні були потужні сервери, то Україна могла б стати мостом між Європейським та Азіатським інтернет-трафіком. Якщо цей напрямок розвивати, то у майбутньому Україна може на цьому суттєво заробляти, - роздумує Юсуп Бучаєв.
Шістнадцятирічний юнак планує пов’язати себе із комп’ютерними науками, та можливо, стане українським Стівом Джобсом. (за матеріалами газети «Вечірній Київ»)