Український Стів Джобс

Яндекс, Мейл.ру, ВКонтакте - ці російські сайти ще з весни 2017 року заблоковані в України. Проте їх і досі «відкривають» українці, а VK входять у 25 найпопулярніших за відвідуваністю порталів України. Чому так відбувається досліджував учень НВК №30 «ЕКОНАД» Юсуп Бучаєв. Для Малої академії наук він написав роботу про те, чому українці користуються забороненими сторінками та чи може Україна стати центром європейсько-азіатського інтернет-трафіку.

Для мене було важливо щоб робота була цікава й корисна не лише мені, а й суспільству. Спочатку я проаналізував український сегмент інтернету, але потім зрозумів, щоб дослідження було вагомішим, то потрібно взяти ще одну країну для порівняння. Обрав нашого західного сусіда – Польщу, - розповів в інтервʼю для газети «Вечірній Київ» учень.

Інтернет сьогодні заполонив усі сфери діяльності людини. Щодня кількість користувачів зростає, збільшується кількість запитів у пошукових системах, активніше використовуються веб-технології. Учень НВК досліджував вподобання користувачів для оптимізації використання та аналізу веб-технологій:

- В України дуже вигідне географічне положення щодо всесвітньої павутини. Якби у країні були потужні сервери, то Україна могла б стати мостом між Європейським та Азіатським інтернет-трафіком. Якщо цей напрямок розвивати, то у майбутньому Україна може на цьому суттєво заробляти, - роздумує Юсуп Бучаєв.

Шістнадцятирічний юнак планує пов’язати себе із комп’ютерними науками, та можливо, стане українським Стівом Джобсом. (за матеріалами газети «Вечірній Київ»)


Наші останні новини

Вільні місця для учнів

Класи Кількість вільних місць
1. 7 4
2. 10 4
     

Профілактика covid